Dzień liczby pi, czyli wiosenne święto matematyki- 14.03.2023 r.

Dnia 14.03. 2023 r. już po raz 2 w naszej szkole będziemy obchodzić Dzień liczby pi, czyli wiosenne święto matematyki  pod hasłem „Matematyka – królowa nauk wielkim kołem się toczy, a niezwykła liczba π nas nie zaskoczy”. Data nie jest przypadkowa, ponieważ rozwinięcie dziesiętne liczby π zaczyna się cyframi 3,14. Udział w konkursach, grach, zabawach matematycznych ma na celu uświadomić, że matematyka może być przyjemna i dawać wiele radości. Dzień Liczby Pi to wspaniała  okazja do poszerzenia wiedzy na temat tej nietypowej liczby i jej historii. Zachęcamy również do udziału w następujących konkursach:

– Konkurs Literacki : Pi-szę , bo lubię” . Konkurs przeznaczony dla klas IV-VIII. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest samodzielne napisanie jednego wiersza, którego tematyka związana będzie z liczbą Pi. Spośród dostarczonych tekstów zostanie wyłoniony najciekawszy wiersz.  Podpisane prace ( imię, nazwisko, klasa ) należy dostarczyć do p. Katarzyny Kujdy do dnia 13 marca 2023 r.

– Konkurs „ Ciekawostki o liczbie π”. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów IV-VIII. Celem konkursu jest przedstawienie wiadomości (ciekawostek) o liczbie Pi w formie prezentacji multimedialnej (minimum 10 slajdów). Prace należy przysłać na adres: katarzynakujda.sp@gmail.com do dnia  13 marca 2023r. Proszę podać w treści maila imię, nazwisko oraz klasę.

– Konkurs modowy dla uczniów klas 1-8 . Prezentacja przygotowanego ubioru zaczynającego się sylabą “pi". Np. Pi-ppi, Pi-nokio, Pi-rat. Pokaz modowy odbędzie się 14.03.2023 r.

Kolejną propozycją będzie przygotowanie w domu (wspólnie z rodzicami) pi–erogów, pi–zzy, pi–ciacha (np. apple pie, czyli szarlotki), ciasteczek z ozdobą litery greckiej pi i udokumentowania wspólnych zmagań na fotografii. Zdjęcia prosimy wysłać na adres mailowy katarzynakujda.sp@gmail.com do dnia 13.03.2023 r.