„Święto Matematyki z Ludolfiną”

15 marca 2024 r. w naszej szkole obchodziliśmy „Święto Matematyki z Ludolfiną”.

Był to czas nauki poprzez zabawę. Uczniowie niezależnie od wiedzy matematycznej, sami odkrywali liczbę Pi poprzez ciekawostki, rebusy, zadania. Uczniowie klasy 7 odkrywali liczbę pi w zadaniach praktycznych, poprzez obliczanie stosunku obwodu koła do długości jego średnicy. W naszej szkole nie zabrakło pi-ngwinów, Pi-ppi, pi-ratów, pi-zzy i …. sami zobaczcie. Był to niesamowity " Pokaz mody". Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Konkurs “Mistrz pamięci Liczby Pi " był niesamowitym przeżyciem nie tylko dla uczestników. Nasi uczniowie ustanowili niesamowite rekordy w zapamiętaniu cyfr rozwinięcia dziesiętnego Ludolfiny.

Uczeń klasy 1 Wojciech Ropski zapamiętał 46 cyfr, uczennica klasy 3 Paulina Ropska zapamiętała 61cyfr , uczeń klasy 7 Antoni Galas 100 cyfr.

Wielkie gratulacje!